Tīmekļa Domēna Izvēle

Izvēloties tīmekļa domēnu, ir jāņem vērā daži faktori. Ja plānojat izveidot fotogrāfijas emuāru, domēna nosaukums shutter.photography varētu būt laba izvēle. Bet, ja plānojat uzsākt uzņēmējdarbību, kas pārdod mākslas izdrukas, iespējams, vēlēsities apsvērt citu iespēju. Tas varētu izklausīties jautri un unikāli, taču paturiet prātā, ka pirmais iespaids ir svarīgs. Turklāt ir viegli pateikt lielisku domēnu, kas mudinās vairāk apmeklētāju apmeklēt jūsu vietni.

Vispirms mēģiniet izdomāt īsu, jēgpilnu un unikālu domēna nosaukumu. Varat arī izmantot vārdu, kas ir īss un āķīgs, taču izvairieties no gariem, izplatītiem vārdiem. Daudzi cilvēki iesaka to rakstīt īsu un vienkāršu, un daudzi iesaka izmantot desmit vai mazāk rakstzīmes. Jums jāzina, ka daudzi populāri domēna vārdi jau ir reģistrēti, kas nozīmē, ka jums, visticamāk, būs grūtības to atrast. Turklāt, ja jums nav laika izdomāt ideālo vārdu, varat lūgt ieteikumus draugiem un ģimenei.

Lai atlasītu tīmekļa domēnu, vispirms izveidojiet sarakstu ar desmit iespējamiem nosaukumiem. Parasti pirmos trīs vārdus ir viegli izvēlēties, savukārt otros piecus vārdus ir grūtāk izvēlēties. Pēdējiem pieciem jums vajadzētu apsvērt labāko vārdu. Pēc tam jautājiet saviem draugiem un ģimenei idejas. Labākais nosaukums vienmēr būs tas, kas padarīs jūsu vietni neaizmirstamu. Pēc tam ir pienācis laiks reģistrēt savu domēnu. Ir vairāki iemesli, kāpēc jums vajadzētu izvēlēties konkrētu nosaukumu savai vietnei.

Vārda izvēle ir ļoti personisks lēmums. Jums ir jābūt pārliecinātam, ka tas attiecas uz jūsu uzņēmumu. Lai gan savai vietnei varat izvēlēties vispārīgu nosaukumu, vissvarīgākais faktors ir neaizmirstams zīmola nosaukums. Ja jūsu uzņēmumam vai vietnei ir tiešsaistes klātbūtne, labs domēns piesaistīs jaunus klientus. Un domēna vārds ir lielisks veids, kā piesaistīt lielāku trafiku. Ja neesat pārliecināts par vārda izvēli, vienmēr varat lūgt draugiem palīdzēt izvēlēties vārdu.

Pirms domēna reģistrēšanas pārliecinieties, ka zināt, kā izmantot domēna paplašinājumus. Šie paplašinājumi var būt noderīgi, izvēloties vietnei augstākā līmeņa domēnu. Ja jūsu uzņēmums darbojas internetā, pareizais paplašinājums padarīs jūsu vietni viegli atrodamu. Iegādājoties domēnu, ir ļoti svarīgi izvēlēties tādu domēna nosaukumu, kas apmeklētājiem un meklētājprogrammām būs viegli iegaumējams. Labākais domēna nosaukums būs tas, kas padarīs jūsu vietni izcilu.

Domēna vārda izvēle ir ļoti svarīgs solis jūsu uzņēmumam. Pirms tīmekļa domēna izvēles jums jāizlemj, ko tas nozīmēs jūsu uzņēmumam. Tīmekļa vietnes adresi varat iegūt tikai par dažiem dolāriem vai pat par 1000 USD. Kad esat izlēmis par nosaukumu, jums tas jāreģistrē ICANN. Tomēr daudzi domēna nodrošinātāji parūpēsies par reģistrācijas procesu jūsu vietā, tāpēc ir ieteicams izpētīt iespējas.